استان همدان همواره مهد عالمان بوده است

سيد سعيد شاهرخي در روز پنج‌شنبه(28/09/1398) کنگره ملي عارف رباني حضرت آيت‌ا... شيخ محمدهادي تألهي همداني افزود: آيت‌ا... تألهي افتخار شهر همدان است.

شاهرخي تأکید کرد: از افتخارات استان همدان، اين است که عالمان بسياري در اين خاک  پرورش‌یافته و به ايران و جهانيان معرفي شده‌اند.

وي خاطر نشان کرد: مديران و مسئولان سابق توانستند از سال 94 کار بسيار خوبي را در دستور کار سالانه قرار دهند، يعني از سال 94 تاکنون، هر سالي را به نام يکي از بزرگان استان همدان نام‌گذاری کرده و در طي همان سال، افکار، روحيات و آثار آن‌ها را در سطح کشوري معرفي کنند.

استاندار خاطر نشان کرد: اساس کنگره ملي آيت‌ا.. تألهی در جلسه مديران و مسئولان  استان در ملاقات با رهبر معظم انقلاب که در مورد کنگره آيت‌ا... نجفي انجام گرفت،  بنا نهاده شد.

وي افزود: استان همدان همواره مهد عالمان بوده است.

شاهرخي گفت: بر اساس آنچه در فرمايشات مقام معظم رهبري درباره توجه ويژه به آيت‌ا... تألهی همداني آمد، ما نيز بر خود وظيفه دانستيم و برگزاري کنگره ملي به نام اين عارف بزرگ را به‌عنوان يک تکليف در پيش گرفتيم. و مقرر شد تا در معرفي و ترويج افکار و آثار آيت‌ا.. تألهی همت بگماريم.

وي در ادامه افزود: بي‌ترديد دست‌اندرکاران اين کنگره ملي طي یک سال گذشته و تا امروز در‌ معرفي آثار، روحيات و انديشه آيت‌ا... تألهی تلاش بسياري  انجام داده‌اند.

Go to top