تدوین و تنظیم ۹ عنوان کتاب آثار و دست‌نوشته‌های آیت‌الله تألهی

اکبر عروتی‌موفق، دبیر علمی کنگره آیت‌الله تألهی، با اشاره به اینکه قسمت علمی کنگره در دو بخش تدوین آثار و تعیین محورهای فراخوان کنگره کار خود را شروع کرد، یادآور شد: گروه تدوین آثار، کار خود را از پاییز سال گذشته و با همراهی ۳۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شروع کرد.

وی افزود: مهم‌ترین وظیفه این گروه احیای آثار آیت‌الله تألهی بود و لذا در این راستا، گردآوری و تأیید آثار از اهمیت بالاتری برخوردار بود.

 عروتی‌موفق به اقدامات صورت گرفته در این کارگروه اشاره کرد و گفت: از دیگر فعالیت‌های انجام شده می‌توان به تدوین و تنظیم آثار آیت‌الله تألهی اشاره کرد که توانستیم تعداد ۹ کتاب از دست‌نوشته‌های ایشان را جمع‌آوری و به مرحله چاپ برسانیم.

وی در پایان با بیان اینکه در مدت تعیین شده تعداد ۵۰ مقاله ارزشمند به دبیرخانه وارد شد، ابراز داشت: ۳۵ مقاله در این کنگره مورد تأیید داوران قرار گرفت که، در مجموع مقالات به چاپ رسیده است. گفتنی است که در کنگره ملی بزرگداشت آیت‌الله تألهی در همدان با حضور آیت‌الله صدیقی امام‌جمعه موقت تهران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دیگر مسئولان از ۹ کتاب چاپ شده از دست‌نوشته‌های آیت‌الله تألهی، تمبر یادبود و مستند زندگی‌نامه ایشان رونمایی شد.

Go to top