آیت‌الله تألهی تا پایان عمرش بر آرمان‌های انقلاب اسلامی باقی ماند

منصور غلامی وزیر علوم نیز در این کنگره با تأکید بر لزوم تکریم علما و بزرگان، گفت: برگزاری این کنگره‌ها جدای از این‌که تکلیفی در نشر علم محسوب می‌شود، به‌عنوان یک الگوسازی مناسب برای نسل جوان نیز می‌توان از آن یاد کرد.

وی افزود: در دنیایی که سراسر پر از الگوهای دروغ است، حضور این‌چنین الگوهایی را باید به مثال چراغی در تاریکی که راه را نشان می‌دهد، بدانیم.

غلامی، کنگره آیت‌الله تألهی را بهترین فرصت برای شناساندن این شخصیت بزرگ به جامعه دانست و گفت: همان‌طور که پیامبر گرامی اسلام فرمودند، این عالمان ربانی، چراغ‌هایی برای روشنگری اهل زمین هستند و آیت‌الله تألهی نیز یکی از این چراغ‌های روشنگر بوده‌اند.

وی با بیان اینکه بنده از نزدیک با خانواده آیت‌الله تألهی آشنایی دارم، خاطرنشان کرد: ایشان همچون ستاره درخشانی بود که بر تارک شهر علم و عرفان، همدان، عطرافشانی کرده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه جذبه الهی آیت‌الله تألهی، ابراز داشت: سه مؤلفه‌ای که این مرد را در ذهن مردم تثبیت کرد، دانش، پارسایی و بصیرت او بود که توانسته بود در کنار استفاده از اندیشه‌های حکیمانه خود، ساده‌زیستی و مردم‌داری را هم به‌عنوان روش اخلاقی در جامعه نشر دهد.

وی با تأکید بر اینکه آیت‌الله تألهی تا پایان عمرش بر آرمان‌های انقلاب اسلامی باقی ماند، اظهار داشت: ایشان ذره‌ای از اهداف خود دور نشد و حتی با گذشت زمان استوارتر از قبل بر این آرمان‌ها، ایستادگی کرد.

Go to top