یادمان آیت‌الله تألهی در همدان رونمایی شد

صبح روز چهارشنبه 27 آذرماه 1398 از المان حضرت آیت‌الله تألهی در بلوار آیت‌الله تألهی همدان رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور مدیرعامل موسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی و دبیر کنگره آیت‌الله تألهی، جانشین سپاه انصارالحسین همدان و معاون خدمات شهری شهرداری همدان حضور داشتند از این المان رونمایی شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: شهرداری همدان به‌عنوان کمیته تبلیغات کنگره آیت‌الله تألهی در این مدت اقدام به طراحی پوستر و بنر، پخش نماهنگ کنگره در تلویزیون‌های شهری، چاپ و نصب بنر در میادین پرتردد شهر همدان کرده است.

وحید علی ضمیر، معاون خدمات شهری شهرداری همدان ظهر امروز در آیین رونمایی المان یادبود آیت‌الله تألهی به بیان برخی اقدامات شهرداری همدان در این خصوص پرداخت و اظهار کرد: شهرداری همدان به‌عنوان کمیته تبلیغات کنگره آیت‌الله تألهی در این مدت اقدام به طراحی پوستر و بنر، پخش نماهنگ کنگره در تلویزیون‌های شهری، چاپ و نصب بنر در میادین پرتردد شهر همدان و همچنین چاپ و انتشار بیش از یک هزار نسخه پوستر کرده است.

وی ادامه داد: این پوسترها بعد از تهیه در اختیار دبیرخانه کنگره قرار گرفته است که بر اساس هماهنگی صورت گرفته، دبیرخانه اقدام به ارسال آن‌ها به تمامی حوزه‌های علمیه سراسر کشور، دانشگاه‌ها و... نموده است.

علی‌ضمیر نیز با تأکید بر اینکه جایگاه ویژه آیت‌الله تألهی را ارج می‌نهیم، گفت: مجموعه شهرداری همدان در راستای وظایف خود در قبال این شخصیت بزرگ با تمام توان و بسیج همه امکانات اقداماتی را در تبلیغات شهری و برگزاری کنگره به کار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: تبلیغات شهری، نصب بیلبورد در سطح شهر و به‌صورت ویژه ساخت و نصب المان در ابتدای بلوار آیت‌الله تألهی، چاپ پوستر، بنای سنگ یادبود ازجمله این موارد است.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی کنگره آیت‌الله تألهی نیز با تأکید بر اینکه مردم‌ همدان مدیون این عالم بزرگوار هستند، به برنامه‌های کنگره اشاره کرد و گفت: رونمایی از سنگ‌نوشته و تابلوی بیلبورد در ابتدای بلوار آیت‌الله تألهی که توسط شهرداری آماده شده، ازجمله برنامه‌های امروز است.

مسعود ملکی ادامه داد: امشب پس از نماز مغرب و عشا اهالی محله آیت‌الله تألهی میزبان بخش عمومی کنگره هستند که در عباسیه جولان برگزار می‌شود و آیت‌الله صدیقی میهمان این ویژه‌برنامه است.

 ارتباط آیت‌الله تألهی با رزمندگان بسیار خاص بود

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: ارتباط او با رزمندگان که در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشتند، حسنه بود.

سردار مهدی فرجی، جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در این مراسم، ضمن اشاره به خاطرات این مقام برجسته مذهبی، علمی و اخلاقی گفت: در زمان حیات آیت‌الله تألهی بسیاری از افراد برای برطرف کردن شبهات خود نزد او می‌آمدند.

وی ادامه داد: یک‌بار یکی از مسئولان برای همین امر در منزل او حضور یافت و قبل از اینکه سؤال خود را مطرح کند، آیت‌الله تألهی پاسخ وی را با سه کلمه «مدارا کردن با مردم» داد.

سردار فرجی رابطه آیت‌الله تألهی و رزمندگان را بسیار خوب دانست و افزود: ارتباط او با رزمندگان که در جبهه‌های دفاع مقدس حضور داشتند، حسنه بود به‌طوری‌که آن‌ها را با فراغ بال زیارت می‌کرد و این ویژگی آیت‌الله تألهی کمتر در رسانه‌ها بازتاب داشته است.

با بیان اینکه آیت‌الله تألهی درعین‌حال يک شخصيت سياسي و انقلابي بودند، اذعان کرد: ایشان دارای روحيه جهادي بود و پيرو ولی‌فقیه بودند به‌گونه‌ای که به امام خمینی(ره) و مقام رهبري ارادت ویژه داشتند.

وی اضافه کرد: آیت‌الله تألهی نسبت به مسائل اجتماعي حساسيت فراواني داشتند و  به مسائل دفاع مقدس، ايثارگران رزمندگان و  خانواده‌هاي آنان توجه داشتند.

Go to top