برگزاری سومین جلسه شورای استانی کنگره آیت‌الله تألهی

برگزاری کنگره ملی آیت‌الله تألهی جنبه ملی دارد

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه برگزاری کنگره ملی آیت‌الله تألهی جنبه ملی دارد، گفت: این کنگره‌ها می‌تواند مفاخر استان ما را به سراسر کشور معرفی کند بنابراین باید در برگزاری آن با نگاه باز و همه‌جانبه‌نگر ورود کرد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کنگره آیت‌الله تألهی، آیت‌‌الله حبیب‌الله شعبانی بعدازظهر روز یکشنبه(10/09/98) در شورای برگزاری کنگره ملی آیت‌الله شیخ محمدهادی تألهی اظهار کرد: هدف از برگزاری این کنگره‌ها در سطح شهر همدان، الگوسازی برای نسل جوان است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر الگوهایی در جامعه معرفی می‌شود که شایسته و مناسب نیست، افزود: باید در معرفی مفاخر و الگو‌هایی چون آیت‌الله تألهی که عارف بزرگی بوده‌اند  سعی و تلاش ویژه‌ای کرد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان به وجود معنویت و عرفان‌های کاذب در دنیای امروز اشاره و خاطرنشان کرد: در اینگونه کنگره‌ها باید مقالاتی تهیه و تدوین شود که عرفان واقعی و اصلی را معرفی کرده و جنبه سلبی نسبت به معنویت‌های کاذب داشته باشد.

وی تصریح کرد: البته به دنبال برگزاری این کنگره‌‌ها باید حتما به رصد امور بپردازیم و میزان تأثیرگذاری وقایع را در سطح جامعه خصوصا نسل جوان بررسی کرده و  براساس نتایج به دست آمده از خروجی کار بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری را انجام دهیم.

وی بیان کرد: آیت‌الله تألهی از نظر عرفانی عظمتی شگفت داشت و همانند گنجی بوده که در گوشه‌ای قرار داشت.

امام جمعه همدان ادامه داد: آیت‌الله تألهی یک جهانی از عرفان و معنویت بودند که باید نسبت به معرفی زوایای مختلف زندگی ایشان بیشتر از این اقدام شود.

وی با بیان اینکه برگزاری کنگره ملی آیت‌الله تألهی جنبه ملی دارد، گفت: اینگونه برنامه‌ها و کنگره‌ها می‌تواند مفاخر استان ما را به سراسر کشور معرفی کند بنابراین باید در برگزاری آن با نگاه باز و همه‌جانبه‌نگر ورود کرد.

 وزیر علوم و ارشاد میهمانان ویژه کنگره ملی آیت‌الله تألهی

دبیر کنگره ملی آیت‌الله تألهی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به‌عنوان میهمان ویژه اجلاس کنگره آیت‌الله تألهی خبر داد.

سید محمدکاظم حجازی اظهار کرد: پس از راه‌اندازی دبیرخانه این کنگره یک گروه علمی به‌منظور ساماندهی دست‌نوشته‌های آیت‌الله تألهی تشکیل داد.

وی افزود: این گروه تاکنون هشت جلد کتاب را برای چاپ آماده کرده‌اند.

مدیرعامل موسسه شهید محراب آیت‌الله مدنی گفت: مصاحبه و خاطرات دوستان و خانواده آیت‌الله تألهی جمع‌آوری‌شده و نیز سایت اینترنتی کنگره و صفحه‌ای در شبکه اجتماعی با جامعه هدف نزدیک۳ هزار نفر ایجاد شده است.

وی بیان کرد: ازجمله اقدامات صورت گرفته توسط دبیرخانه کنگره برای بزرگداشت آیت‌الله تألهی می‌توان به پیگیری دیدار با مقام معظم رهبری، تشکیل۱۵ جلسه تخصصی، تشکیل کمیته‌ها، تدوین ویژه‌نامه مخصوص کنگره، ساخت موشن گرافی زندگی‌نامه آیت‌الله تألهی اشاره کرد.

حجازی گفت: همچنین قبل از آغاز ماه محرم سازمان تبلیغات اسلامی در نشستی که با مبلغان داشتند به معرفی آیت‌الله تألهی پرداختند که آن‌ها این شخصیت بزرگ عرفانی را به جامعه معرفی کنند.

وی ادامه داد: هم‌زمان با برگزاری اجلاسیه ، جلسه‌ی مردمی نیز پیش‌بینی گردیده است که مقدمات آن در حال انجام می‌باشد.

دبیر کنگره: نیز دستخط‌های آیت‌الله تألهی توسط تیم کارشناسی با توجه به موارد روز تدوین شده است.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی مطالب آیت‌الله تألهی با بیانی که برای جوانان قابل درک باشد مطرح شده استخاطرنشان کرد: همچنین در حوزه علمیه‌ طلبه‌های جوان در حال بحث و تبادل‌نظر در این باره هستند.

وی در پایان گفت: میهمان ویژه اجلاس کنگره آیت‌الله تألهی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خواهند بود.

  استاندار محترم همدان: دستگاه‌ها ازمنابع خود برای بزرگداشت کنگره آیت‌الله تألهی استفاده کنند

استاندار همدان گفت: دستگاه‌های عضو کمیته بزرگداشت آیت‌الله تالهی باید نهایت همکاری را با عوامل اجرایی داشته باشند و همه در برگزاری این اتفاق بزرگ سهیم باشند.

سید سعید شاهرخی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر تکریم آیت‌الله تألهی در دیدار با عوامل اجرایی تأکید داشتند، گفت: ایشان توصیه‌هایی در روند برگزاری بهتر این رویداد بزرگ داشتند که باید مورد توجه باشد و طبق به برنامه‌ریزی صورت گرفته بزرگداشت آیت‌الله تألهی در روز 28 آذر ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: تکریم علما،‌ مفاخر و بزرگان به ویژه اندیشمندان موثر در حوزه‌های مختلف در استان همدان یکی از اقدامات مهمی و با ارزشی است که باید آن را به فال نیک گرفت.

استاندار همدان خطاب به دستگاه‌های عضو کمیته بزرگداشت آیت‌الله تالهی تصریح کرد: همه دستگاه‌های عضو کمیته باید نهایت همکاری را با عوامل اجرایی به نحو احسن داشته باشند و در برگزاری این اتفاق سهیم باشند.

وی ادامه داد: همچنین دستگاه‌های اجرایی باید از منابع خود به ویژه در بخش اطلاع‌رسانی استفاده لازم را بکنند.

استاندار همدان بیان کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری باید خود را برای هر چه بهتر برگزار شدن این کنگره آماده کنیم.

در پایان، مسئولین و دبیران هرکمیته‌ گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه نمودند.

 

 

 

 

 

Go to top