جلسات کمیته مردمی

به گزارش روابط عمومی کنگره آیت‌الله تألهی، جلسات هماهنگی و برنامه‌ریزی استانی کمیته مردمی کنگره آیت‌الله تألهی (ره) با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان و مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها، معاونت فرهنگی سپاه، آموزش‌وپرورش، مسئول هیات‌های حسینی، قائم مقام دبیر کنگره و همچنین مدیر حوزه هنری استان همدان برگزار گردیده است.

در این جلسات ضمن همفکری برای برگزاری هر چه پربار تر کنگره، بر لزوم اطلاع‌رسانی عمومی جهت جلب اقبال عموم به شرکت و حضور فعال در این زمینه تأکید شده است.

حجت‌الاسلام نظیری مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به جایگاه والای عالم ربانی آیت‌الله محمدهادی تألهی(ره) نزد عموم مردم خاطرنشان کرد: معرفی چهره‌های فرهنگی شاخص در استان از مهم‌ترین رسالت‌های اداره تبلیغات اسلامی است و این مهم باید در همه شهرستان‌های همدان مورد پیگیری قرار گیرد.

در ادامه ایشان فرمودند: کنگره ملی آیت‌الله تألهی (ره) یک کنگره مردمی است و ریشه و بار خود را از حضور قشر فرهیخته و عموم مردم می‌گیرد، پس برگزاری آن باید با مشارکت هر چه بیشتر مردم مؤمن و انقلابی استان صورت پذیرد.یکی از اهداف برگزاری کنگره آیت‌الله تألهی را ثبت و ضبط خاطرات بزرگان تاریخ و ذخایر ارزشمند موجود در وجود آنان دانست و تصریح کرد: باید خاطرات و تجارب گرانبهای بزرگان همدان به شیوه‌ای مطلوب گردآوری و ثبت شود.

رئیس حوزه هنری استان همدان نیز با اشاره به ثمرات برگزاری چنین کنگره‌هایی تأکید کرد: باید به فکر تدابیری برای تأثیر حداکثری چنین مراسمی باشیم و راه بزرگانی مثل مرحوم آیت‌الله آقا نجفی و مرحوم آیت‌الله تألهی را در مسجد محوری ادامه دهیم و حداقل مسجد کولانج و مسجد جولان را که یادگار فعالیت‌های خالصانه و مردمانِ آنان بوده به رونق و شکوه گذشته بازگردانیم.

کنگره ملی آیت‌الله محمدهادی تألهی همدانی (ره) آذرماه امسال با هدف حفظ و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی با تأسی به نهضت دینی و تجلیل از مقام عرفانی، علمی و معنوی حضرت آیت‌الله محمدهادی تألهی همدانی (ره) در همدان برگزار می‌شود.

اهم اقدامات کمیته مردمی

  • برگزاری جلساتی جهت تبیین شخصیت حضرت آیت‌الله تألهی
  • برگزاری مراسم مردم در سال روز وفات حضرت آیت‌الله تألهی
  • راه‌اندازی نمایشگاه جانبی مشاهیر و مفاخر (معرفی علما، فرهیختگان همدان و آیت‌الله تألهی همدانی)
  • برنامه‌های تبیین شخصیت حضرت آیت‌الله تألهی در آموزش‌وپرورش برای معلمین و دانش آموزان
  • برنامه‌های مردمی جهت تبیین شخصیت حضرت آیت‌الله تألهی در شهرستان‌های کبودرآهنگ، اسدآباد، فامنین و بهار و ...

 

Go to top