برگزاری دومین جلسه شورای استانی کنگره آیت‌الله تألهی با رونمایی از پوستر کنگره

به گزارش روابط عمومی کنگره،دومین جلسه شورای استانی کنگره ملی آیت ا... تألهی پیش از ظهر امروز (مورخه 98/4/16) با حضور اعضاء و با رونمایی از پوستر کنگره در سالن جلسات استانداری همدان برگزار گردید.

آیت‌الله شعبانی:رئیس شورای برگزاری کنگره آیت ا... تألهی مجمع اسفار اربعه ذکر شده توسط عرفا است

آیت ا... شعبانی در ابتدای جلسه با تبریک ایام دهه کرامت به تجلیل و تبیین از مقام آیت ا... تألهی پرداختند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به شخصیت عرفانی این عالم ربانی، ایشان را جمیع اسفار اربعه ذکر شده توسط عرفا خواند و اظهار داشت: آیت ا... تألهی مردی است که هم اهل عرفان و علم بوده و هم توجه به انقلاب و مردم را مدنظر داشته است. وی گفت: عرفا در سیر و سلوک سفرهای چهارگانه‌ای اعم از عرفان، خلوت، عبادت و توجه به جامعه مطرح می‌نمایند که آیت ا... تألهی این سفرهای چهارگانه را د رخود جمع نموده‌اند.

ایشان اظهار داشت: در ذهنیت بسیاری عارف کسی است که عزلت‌نشین و کناره‌گیر باشد و کاری به سیاست نداشته باشند ولی در طول تاریخ علمای بسیاری ثابت نموده‌اند که می‌توانعارف بود و هم انقلابی که از آن جمله عالم ربانی آیت ا... تألهی است.

*ضرورت الگوسازی برای نسل امروز

امام‌جمعه شهر همدان در ادامه با اشاره به‌ضرورت الگوسازی در زمان حاضر بیان داشت: در روزگاری قرار گرفته‌ایم که به دلیل هجمه‌ها در الگوسازی و ارائه الگو صحیح دچار مشکل شده‌ایم، الگوهایی که در جامعه به‌عنوانشخصیت‌های مورد قبول معرفی می‌شوند در برخی موارد صلاحیت لازم را ندارند. وی ادامه داد: الگوسازی و شخصیت‌سازی بعضی از افراد در جامعه علاوه بر اینکه مانع رشد فرهنگی کشور شده در بعضی از موارد باعث حرکت منفی و تخریب برای جامعه و جوانان نیزگردیده است.

آیت ا... شعبانی اظهار داشت: جامعه امروز نیاز به الگوهای کاملی همچون بوعلی سینا دارد که متأسفانهنتوانسته‌ایمشخصیت‌های بزرگ این شهر اعم از روحانیون و دانشگاهیان را به جوانان معرفی نماییم.

ایشان در ادامه با مهم خواندن بیانیه گام دوم انقلاب وضرورت مراجعه به این بیانیه گفت: در بیانیه گام دوم قرار است به سمت تمدن نوین اسلامی حرکت کنیم که حرکت در راه این تمدن بدون الگوسازی ممکن نیست.

آیت ا... شعبانی در پایان با اشاره به مقام اسوه حسنه آیت ا... تألهی تصریح نمود: باید بتوانیم کنگره‌ایدر شأن مقام انقلابی و معنوی ایشان برگزار کنیم که اثرات اجتماعی نیز داشته باشد. چراکه صرف تجلیل بدون این اثرات اجتماعی مفید نخواهد بود.

 استاندار همدان خطاب به مسئولین و دستگاه‌های اجرایی: کار برگزاری کنگره با قدرت انجام گیرد

استاندار همدان نیز در این جلسه با تبریک دهه کرامت بیان داشت: تجلیل از علمای دینی و شخصیت‌های برجسته در استان، تجلیل از ارزش‌ها و اندیشه‌های الهی است.

سید سعید شاهرخی گفت: همدان مهد شخصیت‌های وارسته در همه زمینه‌هاست بر همین اساس در سنوات گذشته و در شورای فرهنگ عمومی تصمیم بر این بود که هرسال به نام یک شخصیت نام‌گذاری شود و به نحو شایسته و در قالب کنگره و بزرگداشت از شخصیت این افراد قدردانی نماییم.

مهندس شاهرخی با اشاره به برگزاری مراسم بزرگداشت میر سید علی همدانی، بوعلی سینا، سید جمال‌الدین اسدآبادی، آخوند ملا حسینقلی شوندی همدانی، آیت ا... نجفی و دکتر احمدی در سال‌های گذشته تصریح نمود:امسال با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کنگره عالم ربانی آیت ا... تألهی این کار مهم و با ارزش را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی همچنین خطاب به همه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی اظهار داشت: برگزاری کنگره باید با قدرت انجام گیرد، چراکه این کار، کاری با ارزش و ماندگار است که قطعاً اثرات دنیوی و اخروی خواهد داشت.

آیت ا... موسوی اصفهانی: تطبیق جونان با صفات اعتقادی و شخصیت این عالم ربانی از اهداف عالی این کنگره است.

مدیر حوزه علمیه شهر همدان نیز ضمن حضور در این جلسه بر معرفی الگوها و اسوه‌های الهی به مردم تأکید کرد.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: ما در هر زمانی نیاز به اسوه و الگو داریم که شخصیت‌هایی چون شهید مطهری، امام راحل، شهید بهشتی، آیت ا... آقا نجفی و آیت ا... تألهی همگی جزءاسوه‌ها و الگوها هستند.

آیت ا... موسوی بیان داشت: تطبیق با صفات اعتقادی و شخصیت این عالم ربانی به‌خصوص برای جوانان باید از اهداف عالی برگزار این کنگره باشد.

ایشان ادامه داد: معرفی ابعاد معنوی آیت ا....تألهی به نسل جوان به‌عنوان هدف اصلی، باید در حد اعلا موردتوجه قرار گیرد.

 دبیرکنگره ملی آیت ا... تألهی:آثار و نوشته‌هایآیت‌ا... تألهی و درحال تدوین می‌باشد

سید محمدکاظم حجازی دبیر این کنگره نیز در ادامه با اشاره به تشکیل دبیرخانه کنگره از یکسال و نیم بیش اظهار داشت: بعد از تبیین ساختار و کمیته‌های مربوطه در جلسه‌ای که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان ریاست شورای سیاست گزاری تشکیل شد،ساختار به تصویب رسید و در گام بعدی با کمک خانواده آیت ا... تألهی به جمع‌آوری آثار و نوشته‌های ایشان پرداختیم و کار تدوین و ویرایش دست‌نوشته‌های این عالم ربانی با همکاری علمای شهر مقدس قم انجام خواهد گرفت.

 حجازی با اشاره به برگزاری مستمر جلسات کمیته‌های کنگره بیان داشت: طبق هماهنگی انجام‌شده با صداوسیما، تیزر فراخوان مقالات برای اطلاع عموم به‌زودی از شبکه‌های ملی پخش می‌گردد.

در این جلسه همچنین مسئولین کمیته‌های کنگره گزارش جلسات و اقداماتانجام‌گرفته توسط کمیته‌های خود را تشریح نمودند.

Go to top