مدیرعامل موسسه فرهنگی شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) گفت: کنگره ملی آیت‌الله تألهی(ره) آذرماه برگزار می‌شود.

سید محمدکاظم حجازی پیش از ظهر امروز (مورخه 98/2/28) در شورای استانی کنگره ملی آیت‌الله تألهی(ره)، اظهار کرد: حدود سه سال گذشته بنای برگزاری اولین کنگره آیت‌الله نجفی در همدان گذاشته شد.

وی با بیان اینکه کنگره آیت‌الله نجفی به قضاوت خبرگان، آبروی استان در سطح کشور شد گفت: با همگرایی مجموعه‌های فرهنگی، سامان‌ها، نهادها و بدنه جامعه کار ارزنده و خوبی صورت گرفت که مورد تأیید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

مدیرعامل موسسه فرهنگی شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) در همدان با بیان اینکه طی  نشستی با رهبر معظم انقلاب تأکید بر برگزاری چنین کنگره‌ای نسبت به آیت‌الله تألهی(ره) شد گفت: در همین راستا مقدمات کار در دبیرخانه و دیدار با فرزند ارشد آیت‌الله تألهی انجام شد.

وی گفت: چندین جلسه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امام جمعه و استاندار وقت برگزار شد و دبیرخانه فعالیت‌های خود را در راستای مکتوبات این عالم بزرگ انجام داد.

حجازی مهمترین بعد کنگره را تبیین شخصیت اجتماعی ایشان و تأکیدی رهبر معظم انقلاب دانست و تصریح کرد: ایشان مرد اخلاق و عرفان بود و با تمام شأنیت علمی و عرفانی ارتباط تنگاتنگی با بدنه جامعه و جوانان داشت.

وی با تأکید بر اینکه ویژگی آیت‌الله تألهی مضاعف در مراودات اجتماعی بود ادامه داد: این کنگره نه صرفاً برای معرفی ایشان بلکه با هدف الگوسازی برای جامعه برگزار می‌شود.

مدیرعامل موسسه فرهنگی شهید محراب آیت‌الله مدنی(ره) در همدان خاطرنشان کرد: امروز یکی از مطالبات حوزه‌های علمیه و طلاب این است مصادیقی از این رفتارها معرفی شود؛ این حرکت شاید مجدد موجب انس و الفت جوانان با حوزه علمیه شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بعد از فعالیت بیش از یک سال، اولین جلسه کنگره به عنوان شورای سیاست‌گذاری در دفتر وزیر ارشاد تشکیل و سیاست‌ها تعیین شد گفت: تاریخ برگزاری کنگره آذر ماه پیش‌بینی شده و کمیته‌های مختلفی نیز فعال خواهند بود.

حجازی با اشاره به کمیته‌های فعال در کنگره گفت: کمیته‌های علمی، تبلیغات، فرهنگی و پشتیبانی، اطلاع‌رسانی، هماهنگی امور انتظامی و امنیتی و مردمی کمیته‌های فعال ذیل کنگره هستند.

حسین افشاری فرماندار همدان نیز در این جلسه بیان کرد: باید از وجود افرادی که این گوهر را بهتر می‌شناسند، در کنگره استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز تصریح کرد: امروزه مباحث اجتماعی بحث روز و تعیین‌کننده امور است؛ بر اساس مبانی دینی در رابطه با تمام امور محتوای قوی داریم.

حجت‌الاسلام علی دشتکی افزود: در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب چند محور پیشنهادی دارند که خودسازی و اخلاق یکی از مواد مورد تأکید است.

وی خاطرنشان کرد: در کنگره آیت‌الله نجفی خلاقیت شورای سیاستگذاری کنگره، بخش مردمی با قوت بیشتری بود و در این کنگره نیز با گستره و عمق بیشتری رخ می‌دهد.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا نیز اظهار کرد: پیشنهاد می‌کنم تجربه سال گذشته در برگزاری کنگره آیت‌الله نجفی مرور و نقاط ضعف و قوت در کمیته‌های مختلف به منظور برگزاری بهتر برنامه شناسایی شود.

یعقوب محمدی خواستار ارائه برنامه زمان‌بندی دقیق کنگره شد و گفت: کارها به روزهای پایانی موکول نشود ضمن اینکه به منظور حضور میهمانان ویژه نیز برنامه زودتر به آنها اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اینکه با وجود اختصاص وقت و زمان بسیار در برگزاری این برنامه‌ها بعد از برگزاری برنامه موضوع به بوته فراموشی سپرده می‌شود و بازخورد مستمر نداریم خاطرنشان کرد: باید از برگزاری این گونه برنامه‌ها بازخورد مستمر داشته به هدف الگوسازی پایدار برسیم و نیاز به تشکیل یک کمیته کاری است.

 

Go to top